Krushfest

Zespoły 2023

Frontside

FrontsideFrontside – polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza szeroko pojętego rocka i heavy metalu. Grupa powstała w 1993 w Sosnowcu początkowo wykonując hardcore

W swej twórczości grupa porusza takie zagadnienia jak wojna, problemy społeczne czy miłość. Przez krótki okres działalności zespołu w tekstach dominowała tematyka biblijna. Zespół wydał siedem albumów polskojęzycznych oraz trzy anglojęzyczne. W 2003 roku nagrodzony Nagrodą Polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk za album Iodpuśc namnasze winy.

 

Zobacz Frontside w dziale Video

Oficjalna strona:

https://www.facebook.com/frontsideofficial/ 


Percival Schuttenbach

FrontsidePercival Schuttenbach – czołówka polskiego folk-metalu – żywiołowe połączenie rodzimej kultury z mocnymi brzmieniami,niesamowite koncertowe show oraz oryginalne instrumentarium. Zespół tworzony jest przez charyzmatyczną dwójkę liderów: wiolonczelistkę i wokalistkę Katarzynę Bromirską oraz gitarzystę Mikołaja Rybackiego. Grupa ma na koncie wiele spektakularnych sukcesów takich jak koncerty przed Marylinem Mansonem i Paradise Lost czy Arkona i Korpiklaani, jak również współpracę przy soundtracku do gry “The Witcher 3: Wild Hunt”. Ten skazany na sukces skład ma na koncie 5 albumów, w tym album „Strzyga” wydany przez Sony Music Entertainment.

Zobacz Percival Schuttenbach w dziale Video

Oficjalna strona:

https://https://percival.pl/percival-schuttenbach/ 


Krusher

Krusher Jak co roku na Krushfeście nie może zabraknąć gospodarzy festiwalu. Zespół Krusher pracuje obecnie nad materiałem na nową płytę.

Na Krushfeście oprócz materiału z ostatnich nagrań MetaLOA i Take A Pill zaprezentuje też kilka zupełnie nowych utworów! 

Zobacz Krusher w dziale Video

Oficjalna strona:

www.krusher.pl


The Bill

KrusherThe Bill powstał w 1986r w Pionkach z inicjatywy Kefira i Skóry. Pierwsze lata działalności, to głównie próby, koncerty na lokalnych scenach i...częste zmiany składu. Ostateczny skład zespołu z tego okresu, to : Skóra, Kefir, Soko, Mielony. W 1990 The Bill'a opuszcza Skóra, a na wokalu jego miejsce zajmuje Soko. Zespół w składzie trzyosobowym zostaje zaproszony do Jarocina '92 i zdobywa tam nagrodę publiczności. Fakt ten, rozpoczyna kolejny etap działalności. Pojawia się pierwsza płyta "The Biut". Jej sprzedaż zaskakuje wszystkich. W ciągu kilku tygodni, sprzedaje się około 60000 egzemplarzy...itd. itd.

 

 

Zobacz The Bill w dziale Video

Oficjalna strona:

https://www.facebook.com/thebillpunkband/


P.A.G.E

P.A.G.E Zespół powstał w 2013 roku. Charakterystyczne dla zespołu sa kompozycje oparte na ciężkim brzmieniu gitar i melodyjnych refrenach oraz mocne, czasem dosadne teksty mówiące o sprawach, które sa dla nas słuchaczy niewygodne. P.A.G.E zagrał ponad 100 koncertów w różnych stronach Polski. Dzielił scenę z czołówką polskiej sceny rockowej. Ma na swoim koncie także występy na festiwalach w kraju jak i za granicą. Ponadto odniósł sukcesy na licznych przeglądach. P.A.G.E to zespół nieokiełznany i lubi wdzierać się w umysły słuchaczy i pozostawiać tam niezapomniane wrażenia. Obecnie zespół wydał swoją debiutancką płytę pt ”ONLINE”

Zobacz P.A.G.E w dziale Video

Oficjalna strona:

http://page.art.pl


Killsorrow

Killsorrow

Zespół Killsorrow powstał w 2008 roku z inicjatywy gitarzysty, Michała Sokoła. W ciągu kilku lat działalności spotkaliśmy się z pozytywnymi opiniami dziennikarzy, wspólnie koncertowaliśmy z wieloma gwiazdami polskiej sceny metalowej (m.in. z zespołem Kat & Roman Kostrzewski, czy Hunter). Killsorrow łączy ze sobą ciężkie melodyjne riffy i groove z charakterystycznym screamem Marcina i czystym wokalem Agi.

Każdy z nas jest doświadczonym muzykiem, mającym na swoim koncie wiele koncertów, w tym supportów przed gwiazdami światowego formatu (Vader, Electric Light Orchestra, Focus, Paradise Lost, Hate, Hunter, Kat, Acid Drinkers, TSA i wiele innych). Mamy na swoim koncie oficjalne wydawnictwa płytowe w rożnego rodzaju pobocznych projektach muzycznych.

Zobacz Killsorrow w dziale Video

Oficjalna strona: 

https://www.facebook.com/Killsorrow/

 


As Night Falls

Insist

As Night Falls to symfoniczno-metalowy zespół z Katowic z damskim wokalem. Choć ANF próbuje iść własną ścieżką, bez wątpienia inspiracją do tworzenia takiej muzyki są takie zespoły, jak Nightwish, Within Temptation, Delain czy Epica.

Zespół ma w swoim dorobku 2 EP (My secret place, From Grace to Oblivion) oraz LP (Embrace the Journey). Współpracował również z zagranicznymi oraz z polskimi wydawnictwami, czego efektem są składanki: Forged in Stone and Steel (UK), Virgines Metallium: A Tribute to the New Maidens of Metal (USA), Ladies First (DE), Silesian Butchers Compilation vol. V (PL).

ANF koncertował na różnych scenach, w Polsce i zagranicą (Czechy, Niemcy, Holandia, Anglia) . W CV zespołu dumnie można wpisać supporty przed takimi gwiazdy jak: Tarja Turunen, Liv Kristine, Eluveitie, Antimatter, Welicoruss, Proletaryat, Jelonek,  Lyriel, Alia Tempora czy Artrosis.

Zobacz As Night Falls w dziale Video

Oficjalna strona: 

www.facebook.com/asnightfallsband//


Insist

Insist INSIST to zespół 5 facetów z Leżajska i okolic, których łączy pasja słuchania i tworzenia dobrej mocnej muzyki. Zespół w obecnym składzie istnieje od 2011r. INSIST od początku starał się tworzyć swój własny autorski materiał opierając się głównie na ciężkich brzmieniach i wpadających w ucho riffach okraszonych solidnym perkusyjnym groovem. Całość muzycznego anturażu dopełnia mocny wokal, co warte podkreślenia śpiewany tylko po polsku. Zarówno muzyka jak i teksty stanowią razem mocny skondensowany przekaz skierowany do konkretnego słuchacza. Zespół ma na swoim koncie trzy wizyty w studio, z którego to pobytu zrodziły się trzy wydawnictwa: „Insist” z 2013r., „Izolatka” z 2014r. oraz „Opętany” z 2017r.

Zobacz Insist w dziale Video

Oficjalna strona: 

www.facebook.com/insistband/


Wykonanie: Bartosz Wierzbicki 2012