Krushfest

Zespoły 2018

Hunter

HunterHUNTER powstał w Szczytnie na Mazurach, założony przez gitarzystę Pawła “Draka” Grzegorczyka i perkusistę Grześka “Brooza” Sławińskiego. W 1983 roku, wspólnie z kolegami z klasy szczycieńskiego LO zaczęli grać covery na szkolnych akademiach. Kilka lat później, już jako HUNTER, zagrali pierwszy koncert na deskach Miejskiego Domu Kultury. Był to rok 1985 i od tego czasu datuje się istnienie zespołu.

 

 

 

 

Zobacz Hunter w dziale Video

Oficjalna strona: 

http://www.huntersoulmetal.pl


Krusher

KrusherJak co roku na Krushfeście nie może zabraknąć gospodarzy festiwalu. Zespół Krusher pracuje obecnie nad materiałem na nową płytę.

Na Krushfeście oprócz materiału z ostatnich nagrań MetaLOA i Take A Pill zaprezentuje też kilka zupełnie nowych utworów! 

Zobacz Krusher w dziale Video

Oficjalna strona: 

www.krusher.pl

 


Steel Velvet

Krusher

Steel Velvet to hard  rockowy zespół, który powstał pod koniec 2008 roku w Strzyżowie. Muzyka grupy to fantastyczna symbioza brzmień z przełomu lat '70 i '80. Muzycy czerpią inspirację z klasyków gatunku takich jak Whitesnake, Van Halen, Boj Jovi, DIO czy Rainbow.

Grupa od początku swojej działalności zagrała mnóstwo koncertów w całej Polsce, występując u boku takich sław jak Blaze Bayley, Paul Dianno (Ex-IRON MAIDEN), TSA, Oddział Zamknięty. Budka Suflera czy Turbo.

 

Zobacz Steel Velvet w dziale Video

Oficjalna strona: 

www.steel-velvet.plThermit

Thermit

Zespół powstał na przełomie 2009 i 2010 roku z inicjatywy Jendrasa, Młodego i Przydepa. Po okresie instrumentalnego młócenia miejsce za mikrofonem zajął Trzeszczol. Tak ukształtowała się ekipa przyjaciół, która pod nazwą ThermiT nagrała EP "Encephalopathy". Po ograniu setek scen i zwycięstwach na wielu festiwalach muzycznych zespół wydał w 2016 roku debiutanckiego long playa "Saints", który otworzył kolejny rozdział w historii ThermiT. Z przeszło 250 koncertów zagranych przez ThermiT wspomnieć należy przede wszystkim: występ na Impact Festival 2015, Metalmania 2017 czy cała trasa koncertowa w UK zwieńczona występem na Mammothfestival 2017 w Brighton.

 

Zobacz Thermit w dziale Video

Oficjalna strona: 

http://thermitmetal.com/


Koronal

Koronal

KORONAL to nowa polska formacja grająca mieszankę eksperymentalnego death metalu i djentu. Wydany w 2016 roku, entuzjastycznie odebrany debiutancki album „Flicker Away”, to inspiracja takimi zespołami jak Meshuggah, Decapitated, Tool czy Gojira. Znakiem rozpoznawczym polskiego kwintetu są szorstkie i mroczne kompozycje, groove oraz monstrualne, pokręcone i wciągające riffy.

 

Zobacz Koronal w dziale Video

Oficjalna strona: 

https://www.facebook.com/KORONAL.official/


Thetragon

Thetragon

Thetragon powstał w Krośnie w październiku 1997. Pierwszy koncert grupa zagrała na Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Muzycznych w Krośnie zdobywając tam III nagrodę oraz wyróżnienie Radia Rzeszów. W marcu 1998 roku powstał materiał na pierwsze demo. Płyta otrzymała wiele pozytywnych recenzji w prasie ogólnopolskiej, lokalnej i podziemnej. W roku 2000 Thetragon nagrał swoją kolejną płytę The Everlasting Glance of Eternity. Po jej wydaniu zespól sporo koncertował u boku takich kapel jak: Acid Drinkers, Closterkeller, Decapitated, Sceptic Devilin, Christ Agony, Misteria, Neolith i wielu innych bardziej lub mniej znanych. Koncerty zawsze były nieodzownym elementem istnienia Thetragonu. W 2003 roku grupa zarejestrowała materiał na trzecią płytę zatytułowaną Before I Die. Po jej nagraniu oraz zagraniu kilku świetnych koncertów dla Thetragonu nadeszły czarne dni. Po tragicznej śmierci basisty Piotra "Cricketa" zespól zawiesił działalność, a trzecia płyta nigdy nie została wydana. 

W roku 2013 Thetragon reaktywował się w Londynie, gdzie zagrał też swój pierwszy koncert 25 maja 2013 podczas Earthshaking Fest. Niestety odrodzony na obczyźnie zespół istniał zaledwie kilka miesięcy zawieszając działalność, aby ponownie zaistnieć w najnowszym składzie: Wojciech Wojtyczek, Tomasz Wiśniewski, Wacław Wolan, Dariusz Kerl i Marcin Kielar. Thetragon na początku 2018 roku wydał na świat EP "Wings of Destiny".  

 

Zobacz Thetragon w dziale Video

Oficjalna strona: 

www.thetragonband.com/


Tug Boat

Krusher

Zespół Tug Boat został założony w 2007 roku. Muzycy, którzy stworzyli ten zespół pochodzą z Jasła, a mówią o swojej twórczości tak: "Muzykę kochamy miłością bezwarunkową, nie mamy więc problemu by pozwalać jej wychodzić do innych".  Tug Boat w swojej karierze występował przed takimi zespołami jak: Hunter, Coma, Acid Drinkers, Apteka, Armia, TSA, Proletaryat i wiele innych. 

 


Zobacz Tug Boat w dziale Video

Oficjalna strona: 

www.facebook.com/TugBoatPl

 


Wykonanie: Bartosz Wierzbicki 2012